Rozbudowa i modernizacja obu komunalnych oczyszczalni ścieków w Aglomeracji Kęty

Logotypy Projekt Europejski Feniks

BLIŹNIAKI ROSNĄ

Za niedługo minie 3 miesiące od uzyskania pozwolenia na budowę, czas zatem na przedstawienie co się w tym czasie wydarzyło na budowie. Wykonawca, jak informujemy na bieżąco na profilu FB dotyczącym naszego Projektu, rozpoczął roboty od osadników wtórnych. To właśnie te dwa bliźniacze nowe obiekty są kluczowe dla modernizacji istniejących zbiorników biologicznych. Są to też budowle wymagające bardzo głębokich wykopów, w czym Wykonawca wspomógł się wbijając wokół terenu przeznaczonego pod ich budowę grodzice stalowe, inaczej nazywane ściankami szczelnymi Larsena. Jak widać na załączonych zdjęciach najgłębiej posadowiona część osadników, czyli lej, już został zabetonowany i obecnie wykonawca przystępuje do zasypywania wykopu wokół tych elementów. O postępach będziemy informować na tej stronie cyklicznie, a częściej można zapoznać się ze stanem budowy na profilu https://www.facebook.com/profile.php?id=61565000013909&locale=pl_PL

Udostępnij tę aktualność
Facebook
X
LinkedIn
WhatsApp
Threads
Email
Skip to content